How Does It Work

Jak działa energia solarna?

Zasadniczo istnieją dwa sposoby na wykorzystanie słońca: Energia cieplna i energia elektryczna.Instalacja cieplna składa się z szeregu kolektorów na dachu. Kolektory te są zdolne do absorbowania promieniowania ze słońca i przekazania ciepła na potrzeby C.O/C.W.U. Instalacja dla energii elektrycznej nazywana jest fotowoltaiką. Jest to seria płyt zawierających wiele półprzewodnikowych ogniw krzemowych, które zmieniają promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.

 

Trzecim rozwiązaniem jest połączenie dwóch technologii, w wyniku czego powstanie całkowicie samowystarczalny system.

Słoneczna energia cieplna

Te rozwiązania mogą zapewnić C.W.U lub C.O. lub też obie te rzeczy w jednym rozwiązaniu, które jest naprawdę bardzo proste. Właściwie tajemnicą jest to jak osiągnąć efektywność. Zasadniczo sprowadza się do wykorzystania cieplnej energii słonecznej zawartej w jednym lub większej ilości kolektorów zamontowanych np. na dachu budynku. W kolektorach tych woda jest ogrzewana w systemie rur, i jest transportowana do zbiornika buforowego. Prosto, skutecznie i bez opłat.

Solarna elektryczność

Solarna elektryczność nazywana jest fotowoltaiką lub w skrócie PV. Jest to skuteczny i w 100% czysty sposób konwertowania promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Rozwiązanie to składa się z kolektora z wieloma ogniwami z materiału, który zamienia promieniowanie słoneczne bezpośrednio na prąd elektryczny. Prąd ten może być użyty do uruchomienia wszystkich urządzeń elektrycznych w domu: np. lampa, pralka, TV, komputer, itd. Gdy Twoja instalacja PV generuje więcej energii elektrycznej, niż gospodarstwo domowe może wykorzystać, nadwyżka mocy może być odprowadzana do publicznej sieci zasilającej, w tym przypadku możesz zarobić lub otrzymać odpowiednią obniżkę do rachunków od twojego dostawcy energii elektrycznej.